czwartek, 19 września 2019 r.
imieniny obchodzą: Konstancja, Leopold

Mała Książka, Wielki Człowiek

Strona główna » Aktualności » Mała Książka, Wielki Człowiek

Mała Książka,

Wielki Człowiek

Serdecznie zapraszamy do odwiedzania naszej Biblioteki, która bierze udział w ogólnopolskim projekcie „Mała Książka, Wielki Człowiek”. Projekt skierowany jest do dzieci w wieku 3 - 6 lat.

Co czytanie książek daje dziecku? Czytanie rozwija wyobraźnię, przynosi wiedzę, podczas wspólnego czytania buduje się więź między dzieckiem i rodzicem, jest świetną rozrywką, wspiera rozwój, uczy odróżniać to co dobre od tego co złe.

Warto wygospodarować czas tylko dla dziecka: odłożyć telefon, wyłączyć telewizor, znaleźć wygodne miejsce do siedzenia i rozpocząć wspólne czytanie.

Informacja dla rodziców: Odwiedź z dzieckiem naszą bibliotekę. Poinformuj pracownika biblioteki o chęci przystąpienia do akcji. Zapisz dziecko do biblioteki, wypożyczcie przynajmniej jedną książkę i odbierzcie Wyprawkę Czytelniczą (w niej: książka „Pierwsze czytanki dla...” oraz Karta Małego Czytelnika, w pakiecie znajduje się także broszura „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki”).

Za każdą wizytę, która zostanie zakończona wypożyczeniem książki z księgozbioru dla dzieci – mały czytelnik otrzymuje naklejkę, która zostaje przyklejona na Karcie Małego Czytelnika. Po uzbieraniu 10 naklejek dziecko zostanie uhonorowane imiennym dyplomem.

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w akcji! :)

Więcej informacji o projekcie w załączniku oraz na stronie: http://wielki-czlowiek.pl/