Dzień Pluszowego Misia w Gieble

27.11.2018r. zaprosiliśmy do Dworku w Gieble uczniów klasy pierwszej tutejszej Szkoły Podstawowej wraz z ich wychowawczynią panią Bożeną Kajdan. Chcieliśmy uczcić Światowy Dzień Pluszowego Misia. Dzieci przyszły ze swoimi misiami i z misiem klasowym Jankiem,  by wspólnie się pobawić. Opowiedziały o swoich maskotkach i o tym za co je lubią. Przygotowaliśmy dla dzieci zabawy ruchowe przy piosence ,,Pluszowy miś" z wykorzystaniem chusty animacyjnej a także przy piosence ,,Misie dwa". Uczniowie ze zrozumieniem wysłuchali książeczki pt.,,Jak dobrze mieć sąsiadów" C. Flood zawierającej pochwałę przyjaźni, życzliwości, uczciwości. Odgadywali zagadki związane z Kubusiem Puchatkiem i jego przyjaciółmi. Wzięli udział w slalomie z przeszkodami. Następnie wykonali medale Pluszowego Misia, które mogli sobie założyć jako przyjaciele pluszowych misiów a także misiowi swojej ulubionej zabawce. Wspólne zdjęcie z misiami i medalami zrobiliśmy sobie na pamiątkę tego święta. Na zakończenie wszyscy otrzymali słodki poczęstunek w postaci misiów bezowych i żelków. Pożegnaliśmy się w miłej atmosferze.

GRU