ZAJĘCIA WAKACYJNE W GIEBLE C.D.

28 lipca uczestnicy zajęć plastycznych w plenerze prowadzonych przez Panią Annę Kuśpiel malowali farbami na rozpiętej między drzewami folii. Efekt ich pracy był bardzo ciekawy, co widać na zdjęciach.

1 sierpnia dzieci brały udział w zajęciach na świeżym powietrzu. Dzięki sprzyjającej pogodzie wybraliśmy  się na spacer po miejscowości, by podziwiać urocze zakątki Giebła. Po powrocie usiedliśmy obok Dworku, aby sobie poczytać, rozwiązywać zagadki i zagrać w lubianą grę UNO.

Następnego dnia również spacerowaliśmy po okolicy, odwiedzając zaciszne uliczki. Podziwialiśmy kolorowe ogródki pełne kwiatów. Mieliśmy okazję zobaczyć niektóre domowe zwierzęta i ptaki.

3 sierpnia pojechaliśmy wspólnie z koleżankami i kolegami z Ogrodzieńca na film p.t. ”Mała Wielka Stopa” do kina Helios w Dąbrowie Górniczej.

4 sierpnia na zajęciach plastycznych w Dworku dzieci lepiły z masy solnej na dowolnie wybrany temat, pobudzając swoja wyobraźnię. Po wyschnięciu prac, dzieci pomalowały je farbami plakatowymi i akwarelami wg własnego pomysłu.

Dla relaksu często wychodziliśmy przed Dworek, by pograć w piłkę np. w zbijanego.

8 sierpnia wybraliśmy się na wycieczkę do pobliskiej miejscowości Gulzów. Odwiedziliśmy plac zabaw, który posiada te zalety, że są tam ławeczki oraz drzewa w cieniu których można się schronić przed upałem. Dzieci korzystały z urządzeń terenowych, bawiły się w berka. W czasie naszej wędrówki widzieliśmy pola ze ścierniskami po żniwach oraz z dojrzałym zbożem gotowym do skoszenia.

SIE