SPOTKANIE Z ELWIRĄ WATAŁĄ

9 listopada 2015 roku o godz. 18.00 w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Ogrodzieńcu odbyło się spotkanie autorskie z Elwirą Watałą, autorką biografii Swietłany Alliłujewnej – ”Córka Stalina”. W spotkaniu wzięli udział słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Ogrodzieńcu, którym za przybycie bardzo dziękujemy.

Zamierzeniem pisarki, co sama podkreśla, jest ukazywanie, a wręcz obnażanie w prosty i łatwy w czytaniu sposób obyczajów władców i przedstawicieli arystokracji z perspektywy ich alkowy. Autorka w swoim dorobku ma takie tytuły jak: „Carskie Polki”, „Odcięte głowy władców”, „Cuchnący Wersal” czy „Wielkie Nimfomanki”.

Najnowszą książką jest wspomniana - „Córka Stalina. Chciała być kochaną”. Jest to historia Swietłany, gdzie tym razem bohaterka przedstawiona jest nie jako ofiara lecz kobieta egocentryczna, rozpieszczana przez ojca, przyzwyczajona, od najwcześniejszych lat do spełniania wszelkich zachcianek, osiągająca swoje cele bez oglądania się na potrzeby innych.

Do postaci samego dyktatora Elwira Watała powróciła w książce „Kobiety wokół Stalina. Kochanki i katorżniczki”.

LIS