WAKACJE W GIEBLE

W środę 19.08.2015 roku, na zajęciach w Filii Bibliotecznej w Gieble, przypomnieliśmy sobie o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa w czasie wakacji, a także codziennie w różnych sytuacjach życiowych np. w drodze do czy ze szkoły. Na stronie internetowej, dzieci uzupełniły krzyżówkę właściwymi wyrazami odczytując hasło. Zapoznały się z książeczką pt. "Zuzia nie korzysta z pomocy nieznajomego" z serii "Mądra Mysz". Czy Zuzia wracając ze szkoły powinna posłuchać mężczyzny, który chce jej pomóc? Przecież nie zna tego pana. Zuzia wie, że nie należy słuchać nieznajomych. Na koniec, dzieci rysowały kredkami na temat "Jak dbać o swoje bezpieczeństwo".

W piątek 21.08.2015 roku robiliśmy sałatkę owocową. Powiedzieliśmy sobie o właściwościach zdrowotnych owoców, że mają mnóstwo witamin, że przed zjedzeniem należy je umyć ciepłą wodą i jeść każdego dnia. Dzieci zrobiły sałatkę według własnego pomysłu z owoców, które lubią. Następnie zjadły ją z apetytem.

We wtorek 25.08.2015r. na zajęciach w Dworku w Gieble robiliśmy sałatkę jarzynową. Dzieci starannie obierały ze skórki ugotowane warzywa, pokroiły je w kostkę na deseczkach a następnie dodały groszek, kukurydzę, majonez oraz różne przyprawy. Po dokładnym wymieszaniu wszystkich składników przystąpiliśmy do degustacji. Sałatka nam bardzo smakowała.

SIE