NARODOWE CZYTANIE

Narodowe Czytanie to zainicjowana przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego ogólnopolska akcja publicznego czytania dzieł literackich najsłynniejszych polskich autorów. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości - czytamy na oficjalnej stronie prezydenta RP. Tegoroczna edycja poświęcona jest twórczości Aleksandra Fredry.
Aleksander Fredro był pamiętnikarzem, komediopisarzem i poetą. Uznaje się go za jednego z czołowych pisarzy epoki romantyzmu. Popularność jego sztuk nie słabnie, a Zemsta, czy Śluby panieńskie wciąż pojawiają się na deskach teatrów.

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Ogrodzieńcu także przyłączyła się
w akcję ogólnopolskiego narodowego czytania, zapraszając do wspólnego czytania Panią Alicję Kmita-Żak oraz uczniów klas V z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ogrodzieńcu. To wydarzenie połączyło pokolenia - wszak Fredro pisał dla wszystkich, a że spod jego pióra wywodzą się najlepsze komedie wszech czasów to zapewniło nam wszystkim dobrą zabawę !