Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

biblioteka@ogrodzieniec.pl

32 67 337 42

Czytanie jest dla umysłu

tym czym gimnastyka dla ciała

Aktualności

SPOTKANIE AUTORKIE Z MAGDALENĄ KORDEL

SPOTKANIE AUTORKIE Z MAGDALENĄ KORDEL

W dniu 27 września 2023 r. w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Ogrodzieńcu odbyło się spotkanie autorskie z Magdaleną Kordel w ramach programu „Partnerstwo dla Książki” 2023 dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Magdalena Kordel jest autorką powieści obyczajowych, chociaż Pani Magda ma w swoich planach napisanie książki z elementami fantasy.

Na spotkaniu pisarka opowiadała o początkach swojej twórczości. Jej przygoda z pisaniem zaczęła się od marzeń, które z czasem stało się jej głównym zajęciem i pracą. Zadebiutowała powieścią „48 tygodni”. Prywatnie jest mamą dwójki dzieci oraz wielbicielką gór i Toskanii. Pierwszymi czytelnikami, a zarazem krytykami jej powieści są mąż oraz córka, która również ma w swoim dorobku kilka napisanych książek. Pomysł na kolejną nową powieść przychodzi wraz z poznaniem jakiejś ciekawej osoby. Autorkę pociąga współczesność i to co ją otacza, ale nie stroni też od historii. Dowiedzieliśmy się również o emocjach jakie towarzyszą autorce podczas tworzenia książek, o rodzinie i codziennym życiu oraz sympatią do Dolnego Śląska. Pani Magdalena czyta bardzo dużo klasyki , lubi „Lalkę” Bolesława Prusa czy powieści Ernesta Hemingway’a. Bardzo dużą sympatią darzy „Emikę ze Srebrnego Nowiu” oraz „Anię z Zielonego Wzgórza” Lucy Maud Montgomery. Lubi również książki Magdaleny Musierowicz, nie czyta jedynie horrorów. Pani Kordel opowiadała o swoich planach na przyszłość, niebawem ukaże się zbiór opowieści „Utkane z miłości. 5 opowieści na dobry wieczór „ oraz jej nowa powieść „Światełko w oknie”.
Na spotkanie, które przebiegało w bardzo sympatycznej atmosferze, przybyło grono sympatyków twórczości Magdaleny Kordel. Pisarka okazała się osobą bardzo miłą, otwartą i chętnie rozdawała autografy i wpisała się do kroniki naszej biblioteki. Można było również zakupić książki autorstwa naszego gościa.

Spotkanie autorskie odbyło się w ramach programu „Partnerstwo dla Książki” 2023. „Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”

 

 

 

28

WRZ

2023

85

razy

czytano

79/1067

biblioteka.ogrodzieniec.pl

Logo serwisu.

Dane biblioteki

 

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Ogrodzieńcu
42-440 Ogrodzieniec
Plac Wolności 42
woj. Śląskie

Logo serwisu.

Kontakt

 

biblioteka@ogrodzieniec.pl
32 67 337 42

Logo serwisu.
Zdjęcie: Księgozbiór ogółem - ponad 60 tys. woluminów.

Przewiń stronę na samą górę.

Logo serwisu.

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna

w Ogrodzieńcu

Ukryj moduł.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia