Spotkanie autorskie z Anitą Demianowicz

W środę 14.09.2022 r. w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Ogrodzieńcu odbyło się spotkanie autorskie z Anitą Demianowicz – podróżniczką, blogerką i fotografką, autorką książki „Końca świata nie było”. Podróżniczka jest absolwentką polskiej Szkoły Reportażu, prowadzi kursy fotograficzne dla kobiet Wyzwolone Migawki.

W spotkaniu udział wzięła 8 klasa z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ogrodzieńcu. Autorka przedstawiła prezentację z podróży przez Amerykę Środkową „Kobieta (i) wulkan”. Opowiadała o Świętach Bożego Narodzenia oraz Wielkanocy w Gwatemali, kobietach, które poznała w trakcie swoich podróży, organizacji Dom Kobiet, walkach kogutów i wielu innych sprawach. Nie zabrakło również opowieści o wulkanach (między innymi o: Wulkanie Pacaya 2569 m n.p.m., Acatenango 3976 m n.p.m. i Fuego 3763 m n.p.m.). Pod koniec spotkania podróżniczka odpowiadała na zadawane przez młodzież pytania.

Zapraszamy na stronę Anity Demianowicz: www.banita.travel.pl .

Spotkanie autorskie zorganizowano w ramach projektu: Promocja Czytelnictwa 2022 "Książka lekarstwem na nudę – cykl działań wzmacniających rolę książki i biblioteki". „Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”