Spotkanie DKK w Gieble - kwiecień 2024

Spotkanie DKK w Gieble

W dniu 24.04.2024r. w filii bibliotecznej w Gieble odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem dzieliliśmy się wrażeniami po przeczytaniu książki Joanny Jax pt. "Syn Zakonnicy". Lektura dała nam wiele inspiracji do dyskusji i refleksji nad miłością, która nie powinna się zdarzyć. Historia fikcyjna, choć podobna mogła wydarzyć się naprawdę. Jerzy Rosiek prawie już siedemdziesięcioletni mężczyzna dowiaduje się od ciężko chorego brata, że nie są prawdziwym rodzeństwem, a rodzice wzięli Jurka na wychowanie gdy był malutki. Jerzy zaczyna szukać swojego prawdziwego pochodzenia. Prawdopodobnie jego rodzicami byli Matka Judyta od Sierot oraz niemiecki oficer, których połączyła miłość w czasie wojny. Dotrzeć do ustalenia prawdy jest bardzo trudne. Wszyscy milczą a nawet zaprzeczają, iż siostra Judyta miała dziecko. Jedynym dowodem, który potwierdziłby prawdziwe pochodzenie Jerzego Rosiaka jest pamiętnik pisany przez matkę Judytę. Niestety zapiski, które przed śmiercią przekazała siostrze Miriam zostają skradzione. Czy ktoś przerwie milczenie? Komu zależy, aby prawda nie wyszła na jaw? Zapraszamy na kolejne spotkanie DKK, które odbędzie się 29.05.2024r.