SPOTKANIE AUTORSKIE Z KRYSTYNĄ MIREK

Wczorajsze popołudnie, nasi czytelnicy spędzili w bardzo przyjemny sposób. W Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Ogrodzieńcu odbyło się spotkanie autorskie z Krystyna Mirek, autorką powieści obyczajowych dla kobiet. Są to książki, które w bardzo krótkim czasie osiągnęły miano bestselerów.

Pani Krystyna jest żoną i matką czwórki dzieci, mieszka pod Krakowem. Z zawodu jest nauczycielem. Wiele lat pracowała w szkole ucząc języka polskiego, a potem również języka niemieckiego. Swoją historię z pisaniem książek zaczęła tuż przed czterdziestką, kiedy to nadszedł czas na realizację swoich marzeń, które ciągle odkładała na później. W 2011 r. wdana została pierwsza powieść „Podróż do Kopenhagi” i tak rozpoczęła się jej wielka przygoda z pisaniem. Pomysły na książki czerpie z życia, mówiąc, że same do niej przychodzą. Każdą historię widzi w swojej wyobraźni. Pomysły porównuje do swoich życiowych doświadczeń oraz do zdobytej wiedzy. Pani Krysia jest osobą bardzo ciepłą i otwartą stąd też ma tak dużą rzeszę swoich wielbicieli. O sobie i swojej twórczości pisarka opowiadała oraz udzielała odpowiedzi na zadawane jej pytania. Na zakończenie Pani Krystyna wpisała się do Kroniki Bibliotecznej oraz rozdawała autografy w swoich książkach Czytelnikom.

Spotkanie odbyło się w ramach programu „Partnerstwo dla Książki” 2023. „Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”

PAŹ