SPOTKANIE AUTORKIE Z MAGDALENĄ KORDEL

W dniu 27 września 2023 r. w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Ogrodzieńcu odbyło się spotkanie autorskie z Magdaleną Kordel w ramach programu „Partnerstwo dla Książki” 2023 dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Magdalena Kordel jest autorką powieści obyczajowych, chociaż Pani Magda ma w swoich planach napisanie książki z elementami fantasy.

Na spotkaniu pisarka opowiadała o początkach swojej twórczości. Jej przygoda z pisaniem zaczęła się od marzeń, które z czasem stało się jej głównym zajęciem i pracą. Zadebiutowała powieścią „48 tygodni”. Prywatnie jest mamą dwójki dzieci oraz wielbicielką gór i Toskanii. Pierwszymi czytelnikami, a zarazem krytykami jej powieści są mąż oraz córka, która również ma w swoim dorobku kilka napisanych książek. Pomysł na kolejną nową powieść przychodzi wraz z poznaniem jakiejś ciekawej osoby. Autorkę pociąga współczesność i to co ją otacza, ale nie stroni też od historii. Dowiedzieliśmy się również o emocjach jakie towarzyszą autorce podczas tworzenia książek, o rodzinie i codziennym życiu oraz sympatią do Dolnego Śląska. Pani Magdalena czyta bardzo dużo klasyki , lubi „Lalkę” Bolesława Prusa czy powieści Ernesta Hemingway’a. Bardzo dużą sympatią darzy „Emikę ze Srebrnego Nowiu” oraz „Anię z Zielonego Wzgórza” Lucy Maud Montgomery. Lubi również książki Magdaleny Musierowicz, nie czyta jedynie horrorów. Pani Kordel opowiadała o swoich planach na przyszłość, niebawem ukaże się zbiór opowieści „Utkane z miłości. 5 opowieści na dobry wieczór „ oraz jej nowa powieść „Światełko w oknie”.
Na spotkanie, które przebiegało w bardzo sympatycznej atmosferze, przybyło grono sympatyków twórczości Magdaleny Kordel. Pisarka okazała się osobą bardzo miłą, otwartą i chętnie rozdawała autografy i wpisała się do kroniki naszej biblioteki. Można było również zakupić książki autorstwa naszego gościa.

Spotkanie autorskie odbyło się w ramach programu „Partnerstwo dla Książki” 2023. „Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”