Dzień Pluszowego Misia w filii bibliotecznej w Gieble

Dzień Pluszowego Misia

25 listopada 2021r w filii bibliotecznej w Gieble odbył się Dzień Pluszowego Misia. Do dworku zostali zaproszeni uczniowie z pierwszej klasy wraz z wychowawczynią panią Bożeną Kajdan ze szkoły Podstawowej w Gieble. Goście przybyli wraz ze swoimi ulubionymi misiami i pluszakami. Dzieci poznały historię pluszowego misia. Mogły przedstawić wszystkim swoją maskotkę oraz powiedzieć za co ją kochają. Następnie odbył się konkurs wiedzy o "bajkowych misiach". Podczas słuchania opowiadania Wiesława Drabika pt. "Dzień misia", dzieci mogły poznać jak wielu kuzynów ma niedźwiedź ( miś polarny, panda, panda mała, koala) oraz kto tak naprawdę świętuje 25 listopada. Następnie dzieci bawiły się w parach ze swoimi maskotkami przy muzyce pt. "Misie szare obydwa" oraz przy zabawie ruchowo- naśladowczej pt. "Gumi miś". Uczestnicy mogli również wziąć udział w losowaniu pytań dotyczących misiów tych prawdziwych i tych bajkowych. Nie zabrakło także pracy plastycznej, podczas której, powstały piękne opaski na głowę z wizerunkiem misia. Na zakończenie dzieci otrzymały słodki, misiowy poczęstunek oraz podziękowanie za wspólne świętowanie Dnia Pluszowego Misia.

LIS