Spotkanie z weterynarzem Moja Mała Ojczyzna

Spotkanie z weterynarzem – Moja Mała Ojczyzna

W dniu 07.10.2020 roku w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Ogrodzieńcu odbyły się zajęcia z weterynarzem Panią Anną Chłostą z Gabinetu Weterynaryjnego „Hababa” w Ogrodzieńcu, w których udział wzięły dzieci z klasy 2a z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ogrodzieńcu. Spotkanie zaczęliśmy od zwiedzenia zmodernizowanego Działu dla Dzieci i Młodzieży.

Sympatyczna Pani weterynarz przyprowadziła na zajęcia swojego psa. Dzieci miały okazję pogłaskać zwierzę i posłuchać bijącego serca zwierzaka za pomocą stetoskopu.

Pani Anna opowiadała dzieciom o swojej pracy, o tym jak należy dbać o zwierzęta, o tym z jakimi zwierzętami miała do czynienia. Uczestnicy zajęć otrzymali od Pani weterynarz kartki z wydrukowanymi psami. Mieli za zadanie pokolorować na czerwono miejsca, w których nie należy głaskać psa; a na zielono miejsca, w których można go głaskać. W nagrodę Pani Anna obdarowała dzieci smakołykami dla ich pupili.

Dzieci były bardzo aktywne, zadawały Pani weterynarz pytania na ciekawiące je tematy, odpowiadały na pytania skierowane do nich i opowiadały swoje własne historie. Na koniec spotkania uczestnicy otrzymali słodkie poczęstunki.

Serdecznie dziękujemy Pani Annie Chłoście za przeprowadzenie ciekawych zajęć w sympatycznej atmosferze. :)

Spotkanie odbyło się w ramach projektu: „Biblioteka łączy pokolenia - modernizacja działu dla dzieci i młodzieży” o wartości 21155zł, który został zrealizowany w ramach programu Moja Mała Ojczyzna przy wsparciu finansowym z Fundacji Banku Gospodarstwa Krajowego im. J.K. Steczkowskiego.

PAŹ