Uroczyste otwarcie zmodernizowanego Działu dla Dzieci i Młodzieży

Uroczyste otwarcie zmodernizowanego

Działu dla Dzieci i Młodzieży

Dnia 3 września 2020 roku odbyło się uroczyste otwarcie zmodernizowanego Działu dla Dzieci i Młodzieży. Dzięki pozyskanym środkom finansowym w kwocie 21155 zł otrzymanym z Fundacji BGK im. J.K. Steczkowskiego w ramach konkursu „Moja Mała Ojczyzna” odmalowano pomieszczenie, wymieniono oświetlenie, zakupiono również wyposażenie kącika dla dzieci i młodzieży: nowe regały, fotele, pufy, szafę oraz akcesoria i zabawki dostosowane do wzrostu i wymagań małych dzieci. Uroczyste otwarcie rozpoczęła przemowa wygłoszona przez Dyrektora Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Ogrodzieńcu – Panią Annę Lipkę, Radną Rady Powiatu Zawierciańskiego oraz Sekretarz Gminy Ogrodzieniec – Panią Marię Milejską, Zastępcę Burmistrza – Panią Magdalenę Sitek oraz Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej – Pana Zbigniewa Fabiańczyk. Po przecięciu wstęgi, pokazaniu odnowionego Działu, obejrzeniu prac, które wzięły udział w Konkursie Rodzinnym oraz słodkim poczęstunku w postaci okolicznościowego tortu odbyła się część artystyczna - literacko-muzyczna w wykonaniu dzieci pod opieką Pani Elżbiety Gajdy oraz Izabeli Szczygieł z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ogrodzieńcu. Na koniec przedstawiono prezentację ukazującą postępy w pracach nad modernizacją Działu dla Dzieci i Młodzieży oraz zaproszono gości na uroczysty poczęstunek.

Mamy nadzieję, że zmodernizowany Dział będzie jak najlepiej służył czytelnikom naszej Biblioteki.