Dzień Pluszowego Misia - Giebło

26 listopada 2019r. zaprosiliśmy do biblioteki w Dworku uczniów klasy pierwszej ze Szkoły Podstawowej w Gieble wraz z ich wychowawczynią panią Anetą Bartos, aby świętować urodziny pluszowego misia. Powitaliśmy panią oraz dzieci ze swoimi misiami i innymi pluszakami, które ze sobą przynieśli. Przypomnieliśmy sobie historię tego święta, ustanowionego w 2002r., dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki. Pierwszoklasiści opowiedzieli za co lubią swoje zabawki:,,bo są mięciutkie, milutkie, można się do nich przytulić jak jest smutno". Następnie bawiły się razem z maskotkami przy znanych melodiach i piosenkach:,,Mamy misie ulubione...", ,,Ty i ja", ,,Pokochaj pluszowego misia". Na chwilę dzieci zamieniły się w grubiutkie misie i naśladowały ich zachowanie. Wysłuchały opowiadania Doroty Skwark pt.,,Poszukiwanie misia", mówiącego o poszanowaniu zabawek. Rozwiązywały również zagadki o misiach tych prawdziwych i bajkowych. Wspólnie zaśpiewaliśmy im ,,Sto lat". W dalszej części spotkania dzieci wykonały misia z patyczków, płatków kosmetycznych, kolorowego papieru, kleju. Wyszły sympatyczne misie co widać na wspólnym zdjęciu. Na zakończenie był słodki poczęstunek i podziękowanie za wspólne świętowanie Światowego Dnia Pluszowego Misia.

GRU