Lekcja Biblioteczna w Gieble

17 maja 2019r. filię biblioteczną w Dworku odwiedziła klasa III z wychowawczynią panią Anetą Bartos ze Szkoły Podstawowej w Gieble. Dzieci obejrzały bibliotekę, zapoznały się z regulaminem i zasadami korzystania z wypożyczalni oraz czytelni. Dowiedziały się o tym, kiedy jest czynna. Poznały rozmieszczenie na półkach książek dla dzieci, młodzieży, dorosłych, lektur, książek niebeletrystycznych i czasopism. Natomiast w wypożyczalni zobaczyły kartę czytelnika, zobowiązanie potrzebne przy zapisie. Uczniowie przypomnieli sobie o prośbach książki i spokojnym zachowaniu się w bibliotece. Z uwagą wysłuchali historyjki Alicji Baluch pt.,,Król Drozdobrody", która odwołuje się do baśni braci Grimm o tym samym tytule. Okazuje się, że zawarta w baśniach nauka jest wciąż aktualna i bliska współczesnym dzieciom. Na zakończenie dzieci wykonały pracę plastyczną i otrzymały kolorowe zakładki.