Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

biblioteka@ogrodzieniec.pl

32 67 337 42

Czytanie jest dla umysłu

tym czym gimnastyka dla ciała

Aktualności

Wakacje w Gieble

Rozpoczęliśmy zajęcia wakacyjne w Dworku w Gieble. W dniach od 13.07.2018 r. do 20.07.2018 r. dzieci uczęszczające na zajęcia w Dworku wzięły udział w trzech spotkaniach. Na dwóch z nich pt. "Lato z wierszami Jana Brzechwy i Juliana Tuwima" czytaliśmy najbardziej znane i lubiane utwory tych poetów. Ze zbioru "Brzechwa dzieciom" przypomnieliśmy sobie m. in. wiersze : "Tańcowała igła z nitką", "Entliczek - pentliczek", "Samochwała", "Kłamczucha", "Na straganie", "Na wyspach Bergamutach", "Leń". Z kolei ze zbioru "Najpiękniejsze wiersze dla dzieci" Juliana Tuwima czytaliśmy m.in. : "Idzie Grześ", "Bambo", "Skakanka", "Spóźniony słowik", "Rzepka", "Abecadło", "Lokomotywa", "Kotek". Wszystkie wiersze wprowadziły nas w dobry humor i radosny nastrój. Następnie uczestnicy z zapałem rozwiązywali łamigłówki związane z tematem. Na trzecich zajęciach dzieci robiły szaszłyki owocowe. Ćwiczyły swoją zręczność  posługując się sztućcami oraz pomysłowość w tworzeniu zdrowego deseru. Orzeźwiający smakołyk dodał wszystkim potrzebnej energii do dalszej zabawy. Następne zajęcia wakacyjne będą w kolejne wtorki, środy i piątki. Zapraszamy.

W dniach od 24.07 2018r. do 27.07.2018r. zorganizowaliśmy dla dzieci pieszą wycieczkę do pobliskiej miejscowości Giebła Kolonii. Trasa wycieczki wiodła obok lasu. Mogliśmy podziwiać różnorodność drzew oraz śpiew ptaków. W Gieble Kolonii zatrzymaliśmy się na tamtejszym placu zabaw, gdzie korzystaliśmy z urządzeń terenowych. Po dłuższym odpoczynku wracaliśmy w radosnych nastrojach do Dworku. Pogoda była wymarzona. Następnego dnia uczestnicy zajęć wzięli udział w robieniu sałatki warzywnej z makaronem. Sałatka nam się udała. Być może będzie inspiracją do wykonania jej albo podobnej w domu. W piątek zaś dokończyliśmy zajęcia z czytania wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Dzieci zapoznały się również z książką Anity Głowińskiej pt. ,,Kicia Kocia i straszna burza" z której dowiedziały się jak się zachować w czasie burzy a także z książką pt.,,Bezpieczni na drodze:wiele ważnych informacji". Ta ostatnia przypomniała wszystkim o bezpieczeństwie na chodniku, na światłach, na przejściu dla pieszych, o jeździe na sprawnym rowerze w kasku na głowie. ,,Życzymy wszystkim powodzenia na każdej drodze!"- to życzenia z powyższej książki. My również się do nich dołączamy. Na koniec dzieci wykonały pracę plastyczną związaną z tęczą, która często pojawia się po burzy. Narysowały też swoje marzenie dotyczące spędzania wakacji.

 W zajęciach wakacyjnych w dniach od 31.07.2018r. do 03.08.2018r. wzięliśmy udział w ostatniej wycieczce pieszej do sąsiedniej miejscowości czyli Kiełkowic. Na początek zrobiliśmy sobie zdjęcie przy wyremontowanej studni w Gieble. Potem poszliśmy drogą prowadzącą wśród lasu, podziwialiśmy leśną roślinność, pokonywaliśmy nierówności ścieżek. Szczęśliwie dotarliśmy do celu. Wracaliśmy do Dworku zmęczeni upałem i dosyć długą trasą. Na kolejnych zajęciach rozwiązywaliśmy zagadki o tematyce kwiatowej z książki Barbary Drelickiej pt.,,Kwiatki-zagadki". Następnie zmierzyliśmy się z wykreślanką zawierającą różne marki samochodów. Dzieci z powodzeniem poradziły sobie przy tym zadaniu. Na zajęciach plastycznych uczestnicy wykonali pracę zatytułowaną ,,Drzewko Marzeń". Z czasopism wycinali zdjęcia, które obrazowały ich marzenia. Później przyklejali je na naszkicowanym drzewie na poszczególnych gałęziach. Można było wymyślić i napisać obok drzewka życzenia dla innych dzieci. 

13

SIE

2018

787

razy

czytano

778/1130

biblioteka.ogrodzieniec.pl

Logo serwisu.

Dane biblioteki

 

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Ogrodzieńcu
42-440 Ogrodzieniec
Plac Wolności 42
woj. Śląskie

Logo serwisu.

Kontakt

 

biblioteka@ogrodzieniec.pl
32 67 337 42

Logo serwisu.
Zdjęcie: Księgozbiór ogółem - ponad 60 tys. woluminów.

Przewiń stronę na samą górę.

Logo serwisu.

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna

w Ogrodzieńcu

Ukryj moduł.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia