SMERFY Z WIZYTĄ W DWORKU

9 czerwca 2017 roku w ramach  XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom pod hasłem "Czytanie zbliża" do filii bibliotecznej w Dworku zaprosiliśmy najmłodszą grupę przedszkolną "Smerfy" ze Szkoły Podstawowej w Gieble wraz z ich wychowawczynią panią Moniką. Przedszkolaki wysłuchały książeczki  pt. "Smerfy i wielka mucha BZZ". Dowiedziały się, co przydarzyło się Śpiochowi i pozostałym Smerfom i jak ta historia się skończyła. Oczywiście zakończyła się dobrze i szczęśliwie. Następnie podczas zabawy ruchowej "Spacer po lesie" dzieci maszerowały, podskakiwały, naśladowały zbieranie kwiatów na pyłek. Kolejnym punktem spotkania było odgadywanie zagadki, którą dziecko sobie wylosowało. Okazało się, że przedszkolaki posiadają dużo wiadomości o Smerfach, gdyż zagadki nie sprawiały im trudności. Potem bawiły się w czasie zabawy ruchowej z wykorzystaniem sylwetki Papy Smerfa i Gargamela oraz naśladowały latanie i bzyczenie muchy. W dalszej części naszego spotkania dzieci wykonały zakładki do książek ze Smerfami. Po zakończonej pracy nagrodą był słodki poczęstunek i podziękowanie za wspólną, miłą zabawę.

LIP