DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI-SPOTKANIE

21 października 2016 roku o godzinie 16:00 w Filii Bibliotecznej w Gieble odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Zebrani na spotkaniu Klubowicze omawiali książkę Iwony Kienzler „BODO i jego burzliwe romanse”.

Eugeniusz Bodo to przedwojenny aktor, reżyser, producent i celebryta, przedwojenna ikona męskiej elegancji, człowiek, który ze swego nazwiska uczynił markę handlową. Jego nazwisko na afiszu gwarantowało sukces każdego przedstawienia, nikogo też nie trzeba było namawiać do pójścia do kina na film, w którym grał Bodo, a śpiewane przez niego piosenki z miejsca stawały się przebojami, które nuciła cała Polska. Pomimo że nie miał ku temu warunków, okrzyknięto go amantem srebrnego ekranu, a on sam przyprawiał wiele kobiet o drżenie serca. Był bodaj najpopularniejszym polskim aktorem międzywojnia, którym żywo interesowała się prasa, w tym także brukowa. Tymczasem jego prywatne życie, a zwłaszcza sprawy uczuciowe, wciąż kryją wiele tajemnic, które próbuje odkryć autorka niniejszej publikacji.

Zachęcamy czytelników dorosłych pracujących lub nie pracujących zawodowo

do współtworzenia Dyskusyjnego Klubu Książki w Naszej Bibliotece.

Kolejne spotkanie DKK odbędzie się 23 listopada 2016 roku o godzinie 16:00

w Filii Bibliotecznej w Gieble, a tematem spotkania będzie książka Magdaleny Witkiewicz

PAŹ