,,SKRADZIONE MĄDROŚCI,, - SPEKTAKL TEATRALNY

W piątek 23 października 2015 roku o godzinie 10.00 w Dworku w Gieble wystąpili aktorzy z Teatru Maska z Krakowa w spektaklu pt. "Skradzione mądrości". Przedstawienie obejrzeli uczniowie klas I - III ze Szkoły Podstawowej w Gieble wraz z nauczycielami.
Tym razem krakowscy aktorzy zaprezentowali spektakl zatytułowany „Skradzione mądrości”. Dzieci poznały historię Skrzata, który bardzo lubił czytać książki. Był tak pochłonięty lekturą, że nie zauważał co się wokół niego dzieje. Z łatwością dał się okraść pewnej Sowie z całego swojego księgozbioru. Zmartwiony Skrzat musiał wyruszyć w podróż, aby odzyskać zaginione lektury. Na swojej drodze spotkał Biedronka Donka, który próbował rozwikłać zagadkę znikających w całym Królestwie książek. Niestety Biedronek nie potrafił czytać i logicznie myśleć. Na swoje nieszczęście wpadł w zasadzkę Sowy i Skrzat sam musiał go o ratować z opresji i odzyskać skradzione książki. Wyzwał Sowę na pojedynek wiedzy o znanych baśniach, który oczywiście wygrał. Sowa musiała za zadanie zwrócić książki ich właścicielom i ich przeprosić. Dowiedziała się też, że nie wolno kraść książek – wystarczy przyjść do biblioteki i je wypożyczyć. Biedronek Donek też nauczył się, że warto więcej czytać, a wtedy wszystkie zagadki będzie się łatwiej rozwiązywało, a Skrzat przekonał się, że otaczający go świat jest wart uwagi, bo można spotkać wiernych przyjaciół i przeżyć wspaniałe przygody.
Przedstawienie bardzo podobało się małym widzom i uświadomiło im, że każda przeczytana książka jest prawdziwą przygodą i zachęciło do wizyty w bibliotece.

PAŹ