ARKADIUSZ NIEMIRSKI W BIBLIOTECE

22 września 2015 roku w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Ogrodzieńcu gościł Arkadiusz Niemirski - dziennikarz, satyryk, autor książek detektywistycznych dla młodzieży i dorosłych oraz kontynuator znanego cyklu powieści Zbigniewa Nienackiego "Pan Samochodzik ...". Twórczością literacką zajmuje się od 1999 roku. Na jego dorobek pisarski składa się 17 tomów z cyklu "Pan Samochodzik..." oraz takie tytuły jak: Klątwa Nipkowa, Tajemnica Fabritiusa, Testament bibliofila, Pojedynek detektywów, Zbrodnia prawie doskonała, Bożek Templariuszy.
Autor często spotyka się z czytelnikami. Jako wieloletni uczestnik ogólnopolskiej akcji "Z książką na walizkach" (2003 - 2008) zdobył spore doświadczenie w popularyzacji czytelnictwa w naszym kraju.
Na spotkanie z autorem przybyły klasy: IV i V z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego
w Ogrodzieńcu. Pan Niemirski w formie nowoczesnej prezentacji multimedialnej przedstawił swoją drogę artystyczną, którą rozpoczął od działalności kabaretowej,
w której były też okresy aktywności dziennikarskiej i publicystycznej. Autor niezwykle barwnie, często żartobliwie mówił o sobie i swoich zainteresowaniach. Przybliżył uczestnikom spotkania postacie najsłynniejszych detektywów z literatury i filmów oraz twórców tych postaci. Mówił o wyjątkowości Pana Samochodzika, kultowego polskiego detektywa oraz o jego słynnym wehikule - niepozornym aucie, ale mającym nieprzeciętne możliwości. Pisarz z dużą dawką humoru, posługując się językiem zrozumiałym dla młodego pokolenia przekonywał uczestników spotkania do wielu ważnych i wartościowych postaw życiowych i zachęcał do czytania wartościowych książek.
Gość zachęcił także młodzież do czytania swojego bloga, prowadzonego na własnej stronie internetowej - www.niemirski.com .