NARODOWE CZYTANIE ,,LALKI,, W GIEBLE

W piątek 4 września 2015 roku w filii bibliotecznej w Gieble o godz. 10.00 spotkaliśmy się na Narodowym Czytaniu "Lalki" Bolesława Prusa.
Przypomnieliśmy sobie życie i twórczość pisarza, który urodził się w 1847 roku w Hrubieszowie, a zmarł w Warszawie w 1912 roku. Został pochowany na Powązkach. Na jego pomniku jest napis "Serce serc". Potem czytaliśmy wybrane fragmenty "Lalki", z których wyłaniali się główni bohaterowie tej powieści: Stanisław Wokulski, Ignacy Rzecki i Izabela Łęcka. Wśród czytających i słuchających były panie: Stanisława Szlachta, Mirosława Szlachta, Halina Mikoda, Barbara Nowak oraz panowie: radny Zbigniew Fabiańczyk i Piotr Janus, a także pracownicy biblioteki. Dowiedzieliśmy się ze wspomnień o Bolesławie Prusie, że "był to człowiek tak delikatny, tak subtelny, a przy tym dobry i najweselszy towarzysz pracy i pogawędek redakcyjnych". Zaproszeni goście mogli obejrzeć wystawę książek pisarza dostępnych w naszej bibliotece.