JARMARK WIELKANOCNY 2015

Plac Piłsudskiego w Ogrodzieńcu w minioną niedzielę tj. 29 marca 2015 r. zatętnił życiem i kolorami Wielkanocy. Pod patronatem Pana Burmistrza Andrzeja Mikulskiego odbył się JARMARK WIELKANOCNY.
Trudno opisać słowami wielość barw i sposobów zdobienia, jakimi mieniły się eksponowane na stołach jaja Wielkanocne. Smakoszy najbardziej kusiła degustacja bab i wypieków Wielkanocnych przygotowanych specjalnie na tę okazję przez BABECZKI z Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej oraz Pracowników Urzędu z JAJEM w Ogrodzieńcu. Były również atrakcje dla dzieci przygotowane przez Ośrodek Pomocy Społecznej.
Potrawy nie tylko pięknie wyglądały, ale i wyróżniały się prawdziwie świątecznym wyglądem. Nie zabrakło także konkursu na najsmaczniejszy żurek wielkanocny, w którym wzięły udział trzy drużyny : Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Zarząd Gospodarki Komunalnej oraz Spółka ZAMEK .
Podziw odwiedzających wzbudzały również niepowtarzalne stroiki świąteczne, wiklinowe koszyczki, szydełkowe serwetki oraz stoisko z oscypkami i innymi smakołykami „spod samiuśkich Tater” .