ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada swoje święto obchodzi– Pluszowy Miś.

To jedna z najpopularniejszych zabawek: sympatyczna, miła w dotyku,  przyjazna dziecku i oczywiście niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu.
Misie stały się popularne w bajkach, wierszach, piosenkach i dobranockach.
W 2002 r., dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki, ustanowiono
Światowy Dzień Pluszowego Misia.
Z tej właśnie okazji w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Ogrodzieńcu w dniu dzisiejszym odbył się Światowy Dzień Pluszowego Misia.
Od samego rana na dzieci czekały misie, które zaprosiły przedszkolaków z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ogrodzieńcu  wraz ze swoimi opiekunkami do wspólnej zabawy.
Podczas spotkania dzieci usłyszały krótką historie powstania maskotki Pluszowego Misia, oraz same przedstawiły przyniesione przez siebie Misie. Historia pluszaka zaczyna się w 1902 roku, kiedy to ówczesny prezydent Stanów Zjednoczonych, Theodore Roosevelt, będąc na polowaniu, sprzeciwił się zabiciu małego niedźwiadka. Świadek tego zdarzenia, Clifford Berryman, uwiecznił tę historię na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, gdzie ujrzał go producent zabawek - Morris Michton. Wykorzystano zdrobniałe imię prezydenta i zaczęto sprzedawać zabawki pod nazwą Teddy Bear, która do dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.

Były różne zagadki oraz odbył się Drużynowy Konkurs Wiedzy o Misiach.
Nie obyło się również bez zaśpiewania piosenki o misiach, oraz  zabaw ruchowych.
Za swoją aktywność dzieci zostały nagrodzone słodkimi, misiowymi niespodziankami.

Ten dzień był dla wszystkich naprawdę wyjątkowy i „misiowo” udany.

LIS