WAKACJE - FILIA W GIEBLE

Wakacje 2014 w Filii Bibliotecznej w Gieble

Filia w Gieble proponuje w czasie wakacji 2014 r. zajęcia dla dzieci i młodzieży
pod hasłem „Bezpieczne wakacje”.
Zajęcia odbywać się będą przez całe wakacje we wtorki, środy oraz w piątki
w godzinach od 10.30 do 12.30.

LIPIEC
Edukacyjne wtorki- przy pomocy portalu bezpieczne wakacje.pl zapoznanie dzieci z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi w czasie wakacji : w podróży ,w górach , nad morzem , w wolnym czasie np.: na podwórku ,na placu zabaw ; zwrócenie uwagi na umiejętność odczytywania znaków bezpieczeństwa oraz ich wykonanie wybraną przez dzieci techniką. Konkurs plastyczny „Moje bezpieczne wakacje”.

Kulinarne środy – przygotowywanie prostych sałatek , napojów chłodzących , zdrowych deserów z wykorzystaniem świeżych składników.

Plenerowe piątki – spacery i wycieczki po najbliższym otoczeniu ,obserwacja i podziwianie piękna przyrody , zachowanie ostrożności i nieniszczenie jej.

SIERPIEŃ

Literackie wtorki – głośne czytanie fragmentów najnowszych książek dostępnych w bibliotece ,prace plastyczne nawiązujące do poznanych treści : rysowanie , malowanie farbami , lepienie z masy solnej.

Świetlicowe środy – gry planszowe , zagadki , rozwiązywanie quizów , krzyżówek , kalambury.

Sportowe piątki – zabawy i gry na świeżym powietrzu np. z piłką , spacery na plac zabaw i boisko , konkursy zręcznościowe.

ZAPRASZAMY :-)

CZE