Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

biblioteka@ogrodzieniec.pl

32 67 337 42

Czytanie jest dla umysłu

tym czym gimnastyka dla ciała

Aktualności

CIOTKA KLOTKA W BIBLIOTECE

CIOTKA KLOTKA W BIBLIOTECE

W dniu 11 czerwca 2014 roku w Miejsko - Gminnej Bibliotece Publicznej w Ogrodzieńcu odbyło się spotkanie autorskie z panią Ewą Chotomską - aktorką, pisarką, reżyserką, scenarzystką oraz autorką licznych tekstów piosenek dla dzieci (m. in. „Mydło lubi zabawę”, „Fantazja”, „Szczotka, pasta, kubek”).
Ewa Chotomska znana jest jako Ciotka Klotka z telewizyjnego programu dla dzieci „Tik- Tak”, występowała także w programach Ciuchcia i Fasola. Była producentką programów edukacyjnych „Budzik” i „Jedyneczka”. Jest założycielką wraz z Andrzejem Grabowskim, zespołu dziecięcego „Fasolki” i autorką wielu tekstów piosenek m.in. „Mydło lubi zabawę”, „Szczotka, pasta” czy „Moja fantazja”. Ewa Chotomska jest córka popularnej poetki Wandy Chotomskiej.
Na spotkanie z artystką przybyło ponad 100 uczniów z klas I - II z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ogrodzieńcu oraz Szkoły Podstawowej w Gieble, które doskonale orientowały się w twórczości autorki – dużą wiedzą wykazały się w licznych konkursach zorganizowanych przez naszego gościa. Ewa Chotomska przybrała postać Ciotki Klotki, ubrana była w kolorowy strój, który niewątpliwie sprawił, że została mile przywitana przez dzieci. W trakcie spotkania opowiadała o swojej mamie, pracy w telewizji oraz pisaniu tekstów do piosenek, a przekazywane przez nią treści dydaktyczne urozmaicone były recytacją wierszy oraz wspólnym śpiewaniem piosenek. Po spotkaniu, które przebiegło bardzo żywiołowo i w sympatycznej atmosferze dzieci zadawały pytania, na które Pani Ewa chętnie odpowiadała, wręczając przy tym słodkie upominki. Mali słuchacze mogli również nabyć książki i otrzymać autograf od autorki.

11

CZE

2014

737

razy

czytano

993/1082

biblioteka.ogrodzieniec.pl

Logo serwisu.

Dane biblioteki

 

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Ogrodzieńcu
42-440 Ogrodzieniec
Plac Wolności 42
woj. Śląskie

Logo serwisu.

Kontakt

 

biblioteka@ogrodzieniec.pl
32 67 337 42

Logo serwisu.
Zdjęcie: Księgozbiór ogółem - ponad 60 tys. woluminów.

Przewiń stronę na samą górę.

Logo serwisu.

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna

w Ogrodzieńcu

Ukryj moduł.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia