RAJD ODJAZDOWYCH BIBLIOTEKARZY

22 maja pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Ogrodzieniec Andrzeja Mikulskiego odbył się rajd rowerowy "Odjazdowy Bibliotekarz".

W imprezie wzięli udział bibliotekarze, czytelnicy oraz sympatycy słowa pisanego i rowerów. Rowery i wszelkie akcesoria z tym związane uzupełnione zostały przez pomarańczowe koszulki z logo rajdu. Najważniejszym elementem naszej wyprawy był dobry humor. Akurat tego nikomu nie zabrakło.
Około godziny 15.00 pod budynek Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Ogrodzieńcu przybyło ok.100 rajdowców z Zawiercia, Łaz oraz mieszkańcy Ogrodzieńca. Goście mieli okazję zwiedzić naszą bibliotekę, obejrzeć wystawy i naładować akumulatory na dalszą drogę. Wszyscy z zapałem pod eskortą zawierciańskich policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji
w Zawierciu ruszyli w kierunku Ośrodka wypoczynkowego „Krępa”. Szerokiej drogi i bezpiecznego dotarcia do mety życzył rowerzystom Pan Andrzej Mikulski Burmistrz Miasta i Gminy Ogrodzieniec. Pomarańczowy peleton przejechał ulicami: Plac Wolności, Południowa, Piastowska i Spacerowa. Meta była na biwaku na Krępie. Piknik w pięknym otoczeniu majowej przyrody i zieleni w pełnej krasie dodawał uroku naszemu rajdowi.
Integracja środowiska bibliotekarskiego i mieszkańców Zawiercia, Łaz i Ogrodzieńca odbywała się w bardzo miłej atmosferze, były gry i zabawy dla dzieci i dorosłych tj. noszenie książek na głowie, jazda na rowerze pomiędzy książkami oraz przeciąganie liny. Nie zabrakło także ogniska i pieczenia kiełbasek. Na zakończenie imprezy wszyscy uczestnicy rajdu przystąpili do „odjazdowej” loterii, w której nagrodami były prezenty od naszych sponsorów: Urzędu Miasta i Gminy Ogrodzieniec, Związku  Gmin Jurajskich, Firmy „Original Source” Wydawnictwa MUZA, Wydawnictwa NK i Wydawnictwa Jedność. Było bardzo miło , ale jak zwykle wszystko co dobre szybko się kończy.

Dziękujemy sponsorom oraz policjantom z Zawiercia za bezpieczną pomoc w dotarciu do mety.