Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

biblioteka@ogrodzieniec.pl

32 67 337 42

Czytanie jest dla umysłu

tym czym gimnastyka dla ciała

Aktualności

RAJD ODJAZDOWYCH BIBLIOTEKARZY

RAJD ODJAZDOWYCH BIBLIOTEKARZY

 22 maja pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Ogrodzieniec Andrzeja Mikulskiego odbył się rajd rowerowy "Odjazdowy Bibliotekarz".

W imprezie wzięli udział bibliotekarze, czytelnicy oraz sympatycy słowa pisanego i rowerów. Rowery i wszelkie akcesoria z tym związane uzupełnione zostały przez pomarańczowe koszulki z logo rajdu. Najważniejszym elementem naszej wyprawy był dobry humor. Akurat tego nikomu nie zabrakło.
Około godziny 15.00 pod budynek Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Ogrodzieńcu przybyło ok.100 rajdowców z Zawiercia, Łaz oraz mieszkańcy Ogrodzieńca. Goście mieli okazję zwiedzić naszą bibliotekę, obejrzeć wystawy i naładować akumulatory na dalszą drogę. Wszyscy z zapałem pod eskortą zawierciańskich policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji
w Zawierciu ruszyli w kierunku Ośrodka wypoczynkowego „Krępa”. Szerokiej drogi i bezpiecznego dotarcia do mety życzył rowerzystom Pan Andrzej Mikulski Burmistrz Miasta i Gminy Ogrodzieniec. Pomarańczowy peleton przejechał ulicami: Plac Wolności, Południowa, Piastowska i Spacerowa. Meta była na biwaku na Krępie. Piknik w pięknym otoczeniu majowej przyrody i zieleni w pełnej krasie dodawał uroku naszemu rajdowi.
Integracja środowiska bibliotekarskiego i mieszkańców Zawiercia, Łaz i Ogrodzieńca odbywała się w bardzo miłej atmosferze, były gry i zabawy dla dzieci i dorosłych tj. noszenie książek na głowie, jazda na rowerze pomiędzy książkami oraz przeciąganie liny. Nie zabrakło także ogniska i pieczenia kiełbasek. Na zakończenie imprezy wszyscy uczestnicy rajdu przystąpili do „odjazdowej” loterii, w której nagrodami były prezenty od naszych sponsorów: Urzędu Miasta i Gminy Ogrodzieniec, Związku  Gmin Jurajskich, Firmy „Original Source” Wydawnictwa MUZA, Wydawnictwa NK i Wydawnictwa Jedność. Było bardzo miło , ale jak zwykle wszystko co dobre szybko się kończy.
 
Dziękujemy sponsorom oraz policjantom z Zawiercia za bezpieczną pomoc w dotarciu do mety.
 

 

26

MAJ

2014

855

razy

czytano

995/1082

biblioteka.ogrodzieniec.pl

Logo serwisu.

Dane biblioteki

 

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Ogrodzieńcu
42-440 Ogrodzieniec
Plac Wolności 42
woj. Śląskie

Logo serwisu.

Kontakt

 

biblioteka@ogrodzieniec.pl
32 67 337 42

Logo serwisu.
Zdjęcie: Księgozbiór ogółem - ponad 60 tys. woluminów.

Przewiń stronę na samą górę.

Logo serwisu.

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna

w Ogrodzieńcu

Ukryj moduł.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia