SELEKCJA ZBIORÓW-SZKOLENIE

Dnia 11.04.2013 r.  w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Ogrodzieńcu odbyło się szkolenie „Selekcja zbiorów bibliotecznych”. W spotkaniu uczestniczyło 28 osób ze wszystkich Bibliotek Publicznych Powiatu Zawierciańskiego. Zaproszonych gości przywitała Pani Wanda Zając Dyrektor MGBP w Ogrodzieńcu, a następnie głos zabrali Pan Burmistrz Miasta i Gminy Andrzej Mikulski oraz Sekretarz Dariusz Ptaś. Szkolenie przeprowadziła Pani mgr Bożena Szczykała – instruktor z Biblioteki Śląskiej. Obejrzeliśmy również krótką prezentację dotyczącą projektu „LATARNICY.PL”  przygotowaną przez Panie Instruktorki z Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Zawierciu  Annę Gawrońską i Małgorzatę Głąb. Szkolenie spełniło założone cele, jakimi było zapoznanie się z zasadami poprawnej selekcji zbiorów bibliotecznych . Uczestnicy podkreślali walory szkolenia takie jak: duża zawartość merytoryczna przekazanej wiedzy, wysokie umiejętności dydaktyczne Pani Instruktor: dobry kontakt z Bibliotekarzami, otwartość, zaangażowanie oraz przyjazna atmosfera.