ZAJĘCIA Z OBSŁUGI INTERNETU W BIBLIOTECE

5 lutego o godz. 10.00 odbędą się zajęcia z obsługi Internetu

w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Filii w Gieble.

Polska Cyfrowa Równych Szans to oddolna inicjatywa, która ma na celu wspieranie działań na rzecz podnoszenia kompetencji cyfrowych dorosłych Polaków z pokolenia 50+ w ich lokalnych środowiskach,

realizowana przez Stowarzyszenie "Miasta w Internecie" i Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji

10 spośród 13 milionów Polaków z generacji 50+ nie korzysta z Internetu!

Latarnicy mogą to zmienić!

Na rzecz włączenia dorosłych w cyfrowy świat, działają lokalni animatorzy działań

na rzecz edukacji cyfrowe pokolenia 50+ tzw. Latarnicy Polski Cyfrowej.

Dlaczego Latarnicy? Przyjęliśmy, metaforę latarni morskich i opiekujących się nimi latarników. Latarnia morska wskazuje drogę tym, którzy potrafią odczytywać wysyłane przez nią sygnały.

Tak jak każdy żeglarz powinien korzystać z tych sygnałów, tak każdy Polak powinien potrafić korzystać z Internetu, sprzętu komputerowego, telefonów komórkowych i różnych urządzeń teleinformatycznych.

O Latarnikach możni myśleć, jako o nowym zawodzie nowoczesnego animatora społecznego, z nowymi kompetencjami, ale dziedziczącego pozytywne elementy działań z przeszłości społecznej i historii lokalnej.

Realizacja projektu PCRS przyczyni się do ogromnej i wyjątkowej zmiany w naszym społeczeństwie. Stoimy przeć wielką szansą wprowadzenia w cyfrowy świat milionów Polaków. Wspólnie możemy podjąć działanie: które pobudzą rozwój społeczeństwa lokalnego i przyczynią się do zneutralizowania różnic międzypokoleniowych.

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Zawierciu wspiera projekt Polska Cyfrowa Równych Szans.

Spotkania prowadzą dwie instruktorki MiPBP, które ukończyły specjalne szkolenia dla tzw. Latarników Polski Cyfrowej: Małgorzata Głąb i Anna Gawrońska.

LUT