Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Anitą Demianowicz

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Ogrodzieńcu serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Anitą Demianowicz, które odbędzie się w dniu 14.09.2022r. o godzinie 10.00.

Anita Demianowicz, podróżniczka, blogerka i fotografka. Prowadzi swoją stronę www.banita.travel.pl. Absolwentka polskiej Szkoły Reportażu i autorka książki „Końca świata nie było”. Autorka projektów fotograficznych, między innymi „Stroje regionalne świata”. Współpracowała z licznymi magazynami podróżniczymi, a jej reportaże można przeczytać również w Dużym Formacie oraz magazynie Kontynenty. Prowadzi kursy fotograficzne dla kobiet Wyzwolone Migawki.

Autorka przedstawi prezentację z podróży.
Opis prezentacji:
Pierwsza podróż do Ameryki Środkowej rozbudziła w niej nie tylko miłość do języka hiszpańskiego i tej części świata, ale też przede wszystkim do wulkanów. Druga i kolejne podróże w tamte rejony obfitowały więc w niesamowite, magiczne, czasem groźne, ale też zaskakujące stożki wulkaniczne. Wulkany jednak to nie wszystko, bo to, co najistotniejsze w podróży to kontakty z ludźmi, a tych nie brakowało. Jako podróżująca w pojedynkę kobieta, to właśnie pierwiastek kobiecy zawsze był dla niej szczególnie ważny. Nie mogło więc zabraknąć spotkań z inspirującymi kobietami, szczególnie tymi, które nie realizują typowego kobiecego stereotypu w krajach tak silnie zakorzenionych w kulturze macho.

Spotkanie odbędzie się w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Ogrodzieńcu