Wakacje w Gieble - W świecie książek Astrid Lindgren

Wakacje w Gieble

W dniu 05.08.2022r w filii bibliotecznej w Gieble odbyły się zajęcia poświęcone twórczości Astrid Lindgren. Dzieci podczas zajęć zapoznały się z książkami, które znajdują się w naszej bibliotece np. "Dzieci z Bullerbyn", "Mio, mój Mio", "Bracia Lwie Serce". Wysłuchały również fragmentu książki "Dzieci z Bullerbyn", aby bliżej zapoznać się z bohaterami. Nasępnie wsólnie zrobiliśmy plan wydarzeń przygód, jakie mogłyby się przytrafić szóstce przyjaciół. Na jego podstawie wspólnie napisaliśmy opowiadanie pt. "Święto Dzieci z Bullerbyn". Nasze opowiadanie oprawione graficznie dokończymy na następnych zajęciach.

09.08.2022r w filii bibliotecznej w Gieble odbyły się kolejne zajęcia pt. "W świecie książek Astrid Lindgren". Uczestnicy wspólnie dokończyli pracę, która została rozpoczęta w piątek. Powstało piękne opowiadanie pt. "Święto dzieci z Billerbyn" oprawione graficznie. Dziękujemy dzieciom za udział w zajęciach i zapraszamy w piątek o godz.12.30.

Warsztaty zorganizowano w ramach projektu: Promocja Czytelnictwa 2022 "Książka lekarstwem na nudę – cykl działań wzmacniających rolę książki i biblioteki". „Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”

SIE