Warsztaty Biblioteka bez granic

Warsztaty „Biblioteka bez granic”

W dniu 14.07.2022 r. w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Ogrodzieńcu odbyły się kolejne tegoroczne zajęcia wakacyjne dla dzieci i młodzieży. Zajęcia przeprowadzili pracownicy Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Ogrodzieńcu.
Dzieci miały okazję wziąć udział w zajęciach poświęconych Alfabetowi Braille'a (były one związane z 170. rocznicą śmierci Louisa Braille’a twórcy pisma dla niewidomych). Dzieci wysłuchały krótkiego wstępu dotyczącego alfabetu Braille'a, sposobu zapisu tekstu oraz samego Luisa Braille'a. Następnie uczestnicy poznali podstawy tego alfabetu, zetknęli się z tematem osób niewidomych i ich sposobem czytania za pomocą dotyku oraz wykonali serię ćwiczeń pozwalających oswoić się z podstawami alfabetu Braille'a.
Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku dla uczestników.

Serdecznie zapraszamy na kolejne zajęcia wakacyjne „Król Maciuś Pierwszy”: już w poniedziałek (18.07.2022r.). Więcej informacji w Bibliotece lub pod numerem telefonu: 32 6733742.

Zajęcia zorganizowano w ramach projektu: Promocja Czytelnictwa 2022 "Książka lekarstwem na nudę – cykl działań wzmacniających rolę książki i biblioteki". „Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”.

LIP