Uroczyste wręczenie nagród w konkursie: - Poezja dla każdego

Uroczyste wręczenie nagród w konkursie: „Poezja dla każdego”
W dniu 24.06.2022r. w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Ogrodzieńcu odbyło się uroczyste wręczenie nagród uczestnikom konkursu „Poezja dla każdego”. Konkurs został zorganizowany przez bibliotekę w ramach projektu „Biblioteka kulturalnym sercem Gminy – cykl działań animujących czytelnictwo dzieci i młodzieży oraz osób w wieku 60+” w ramach programu „Partnerstwo dla książki” Instytutu Książki.
Konkurs przeznaczony był dla mieszkańców gminy Ogrodzieniec (młodzieży, dorosłych i seniorów). Zgłaszać można było prace literackie (wiersze), które były oceniane w dwóch kategoriach wiekowych: od 11 do 25 lat oraz osoby powyżej 25 roku życia.
Uroczystość zapoczątkowała przemowa Pani Marii Milejskiej - Sekretarz Gminy Ogrodzieniec oraz Pani Anny Lipki - Dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Ogrodzieńcu. Następnie prezentacji swoich wierszy dokonała lokalna poetka Pani Alicja Kmita- Żak. Głosu udzielono także Pani Marii Lipce-Stępniewskiej oraz wchodzącym w skład komisji oceniającej: Pani Mariannie Guzik i Pani Elżbiecie Gajdzie.
Podczas uroczystości nie zabrakło wspólnej rozmowy podczas słodkiego poczęstunku. Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.
„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”

CZE