Kolejne spotkanie DKK

W dniu 25.05.2022r. w filii bibliotecznej w Gieble odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Emocji było wiele, ponieważ omawialiśmy książkę Pauli Er pt. "Wysłuchaj mnie". Historia młodej kobiety, która rodzi drugie dziecko, a wraz z dzieckiem rodzi się depresja. Kobieta nie może sobie poradzić ze swoimi emocjami a najbliższa rodzina daje dobre rady, aby "wzięła się w garść". Nikt nie potrafi zrozumieć stanu dziewczyny, a tym bardziej wysłuchać. Przy okazji wychodzi tajemnica rodzinna skrywana przez wiele lat przed główną bohaterką. Może to, co doświadczyła w dzieciństwie, a wyparła z pamięci, ma wpływ na obecny stan psychiczny? Pytań jest dużo, a my podczas spotkania DKK próbowaliśmy na nie odpowiedzieć. Również wymieniliśmy swoje poglądy na temat depresji i spostrzeżenia, że przez pędzącą cywilizację, ta choroba zaczyna być coraz bardziej powszechna i zaczyna się mówić o niej głośno.
"Sama doskonale wiedziała, że czasem jedno słowo, wypowiedziane w odpowiednim czasie, jest w stanie uratować komuś życie. Po chwili posmutniała jeszcze bardziej. Ona też nikogo nie miała."

Zapraszamy na kolejne spotkanie DKK w ostatnią środę czerwca, o godz.16.00.