Mamy Jesień - biblioteka w Gieble

30 października 2019r. spotkaliśmy się w Dworku z najmłodszą grupą przedszkolną ,,Smerfy" i ich panią Izabelą Nicią ze szkoły podstawowej w Gieble na zajęciach ,,Mamy jesień". Jako pomoce posłużyły nam ilustracje o tematyce jesiennej, książki oraz dary jesieni : owoce jarzębiny, kasztany, kolorowe liście, żołędzie. Dzieci wysłuchały wiersza pt.,,Przybywa jesień" i mogły zobaczyć dary jesieni znajdujące się w koszyczku. Przedszkolaki potrafiły odpowiedzieć na pytania związane z aktualną porą roku i połączyć kasztany, jarzębinę, żołędzie z właściwym liściem i drzewem : kasztanowca, jarzębiny, dębu. Wesoło bawiliśmy się przy piosence ,,Mamy liście kolorowe..." na znaną melodię. Następnie chętni uczestnicy pomagali pani Jesieni policzyć listki wkładając je do poszczególnych koszyczków : jeden listek czerwony, dwa listki żółte, trzy listki brązowe i cztery listki pomarańczowe. W kolejnej zabawie ruchowej dzieci naśladowały kolorowe listki, które wesoło szumią na wietrze, wirują wkoło, zeskakują z drzewa, spadają na trawę i w końcu zasypiają zamykając oczka. Na zakończenie zajęć pokolorowały kredkami liść na barwy jesieni. Dziękujemy wszystkim za miłe spotkanie.

LIS