niedziela, 20 października 2019 r.
imieniny obchodzą: Irena, Kleopatra

NOC DETEKTYWÓW

Strona główna » Aktualności » NOC DETEKTYWÓW

W dniu 4 października 2019 r. piętnastoosobowa grupa dzieci w wieku 11-14 lat miała okazję przeżyć niezapomniane chwile podczas „Nocy detektywów”, którą zorganizowała Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Ogrodzieńcu.

Uczestnicy nie mieli czasu na nudę, czekało na nich bowiem wiele ciekawych zadań i tajemniczych zagadek do rozwikłania. Na początku każdy z młodych detektywów dostał legitymacje detektywa z własnym odciskiem palca, którą posługiwał się przez całe spotkanie. Następnie wszyscy uczestnicy zostali podzieleni na trzy rywalizujące ze sobą drużyny, drużynę Sherlocka Holmesa, Detektywa Pozytywki i Inspektora Gadżeta.

Pierwszym zadaniem dla uczestników, było własnoręczne wykonanie sprzętu niezbędnego dla każdego detektywa, czyli lornetki. Następnym zadaniem było stworzyć wymyślony opis przestępcy według podanej tabelki. Kolejne zadanie polegało na tym, iż każda grupa miała stworzyć krzyżówkę dla drużyny przeciwnej. Następna rozgrywka polegała na utworzeniu komiksu-historii kryminalnej. Główną atrakcją wieczoru były zagadki detektywistyczne, do których dzieci miały odgadnąć rozwiązanie.

Po ciepłej kolacji przyszedł czas na drugą część spotkania, czyli wyświetlanie filmu „Ptyś i Bil”. O godzinie 22.00 na zakończenie zajęć, zostały wręczone nagrody za Najciekawszy Strój Detektywa oraz wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe upominki.

Czas upłynął tak szybko, że nim się spostrzegliśmy trzeba było już wracać do domu.