czwartek, 19 września 2019 r.
imieniny obchodzą: Konstancja, Leopold

Wakacje w Gieble - podsumowanie

Strona główna » Aktualności » Wakacje w Gieble - podsumowanie

Kolejne zajęcia w Dworku rozpoczęliśmy od 13 i 14 sierpnia 2019r. Dzieci zapoznały się z zakończeniem książki ,,Afryka Kazika" oraz naszkicowały mapę podróży naszego sympatycznego i nieustraszonego podróżnika. Nawiązując do egzotycznej Afryki na zajęciach plastycznych uczestnicy wykonali papugę z papierowego talerzyka, bibułki, papieru. Wcześniej dowiedzieli się o zwyczajach i gatunkach tych kolorowych ptaków. 20 sierpnia korzystając z pogodnego dnia wybraliśmy się z piłką na boisko sportowe, by zagrać w ulubione gry i zabawy. Dzieci korzystały również z urządzeń terenowych na placu zabaw. Ruch na świeżym powietrzu pozytywnie wpłynął na nasze samopoczucie. 21 sierpnia dużym powodzeniem cieszyły się zajęcia kulinarne ,,Lubimy gofry". Obecni mogli zobaczyć z jakich składników przygotowujemy gofry i jak je pieczemy. Wiele zawdzięczamy naszej pani Tereni, która przyniosła gofrownicę i cierpliwie pilnowała pieczenia. Dziękujemy jej za to. Następnie dzieci dekorowały gofry według własnego gustu smakowego. Apetyt wszystkim dopisywał co widać po zadowolonych minach. 23 i 27 sierpnia wykonaliśmy pracę ,,Statek na morzu" z masy solnej związaną tematycznie z wakacjami, by ją potem dokończyć malując farbami wodnymi. 30 sierpnia na zakończenie wakacji zorganizowaliśmy pieczenie kiełbasek przy ognisku. Jak widać na zdjęciach wszystko nam się dobrze udało. Mamy nadzieję, że uczestnicy zajęć wakacyjnych miło spędzili ten czas. Dziękujemy wszystkim i zapraszamy do odwiedzania biblioteki w roku szkolnym.

poprzednia strona|1|2| z   2następny|ostatnia