sobota, 7 grudnia 2019 r.
imieniny obchodzą: Agata, Dalia

Wakacje 2019 w filii bibliotecznej w Gieble

Strona główna » Aktualności » Wakacje 2019 w filii bibliotecznej w Gieble

Zajęcia wakacyjne w Dworku w Gieble rozpoczęliśmy 2 sierpnia 2019r. Przy sprzyjającej pogodzie wyruszyliśmy na dłuższy spacer wśród pól i łąk. Na polach zobaczyliśmy ścierniska po skoszonym i zebranym zbożu. Jeszcze tylko niewielka część plonów czekała na swoje żniwa. Podziwialiśmy letnią przyrodę, kwiaty, zioła i ciekawe krajobrazy. Wróciliśmy w radosnym nastroju. 7 sierpnia na zajęciach literackich dzieci zaznajomiły się z sylwetką wielkiego polskiego podróżnika Kazimierza Nowaka, który w latach trzydziestych XX w. przemierzył Afrykę rowerem z północy na południe i z powrotem. Pan Nowak miał w sobie ogromną odwagę, a w sercu życzliwość i wiarę w drugiego człowieka. Polecamy do czytania książkę Łukasza Wierzbickiego pt.,,Afryka Kazika". Są to opowiadania dla dzieci, które powstały na podstawie reportaży Kazimierza Nowaka z wyprawy do Afryki. Na zajęciach przeczytaliśmy sobie pierwszy fragment tej książki a następnie dzieci rozwiązywały łamigłówkę związaną tematycznie z podróżą pociągiem. W wolnym czasie graliśmy w ulubione gry m.in.: Uno, grzybobranie, tenisa stołowego.