środa, 26 czerwca 2019 r.
imieniny obchodzą: Jan, Paulina

XVIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom czerwiec 2019 - Giebło

Strona główna » Aktualności » XVIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom czerwiec 2019 - Giebło

7 maja 2019r. w filii bibliotecznej w Gieble spotkaliśmy się z najmłodszą grupą przedszkolną ,,Smerfy" i ich panią wychowawczynią Izabelą Nicią. W ramach XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom pod hasłem ,,Wychowanie przez sport i czytanie" przedszkolaki wysłuchały książeczki pt.,,Tata trenuje", która mówi o tym, jak ważne są ćwiczenia fizyczne dla zdrowia i dobrej formy. Tata świnki Peppy jest mobilizowany przez rodzinę do wysiłku fizycznego, by zrzucił zbędne kilogramy i tak łatwo się nie męczył. Po czytaniu dzieci wykonały kilka ćwiczeń gimnastycznych, a następnie pokolorowały obrazek przedstawiający świnkę Peppę jadącą na rowerku. Z powyższej książeczki dowiecie się też, czy tacie świnki spodobały się proponowane mu sposoby dbania o kondycję i czy zachęciły go do uprawiania sportu.