wtorek, 19 lutego 2019 r.
imieniny obchodzą: Arnolda, Konrada

KOLEJNE SPOTKANIE DKK

Strona główna » Aktualności » KOLEJNE SPOTKANIE DKK

30 stycznia 2019r. w Dworku w Gieble spotkaliśmy się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki by podzielić się wrażeniami na temat książki Joanny Bątkiewicz-Brożek pt. ,,Jezu, Ty się tym zajmij! o. Dolindo Ruotolo. Życie i cuda".Ksiądz Dolindo żył w latach 1882-1970. Jest autorem modlitwy: ,,Jezu, Ty się tym zajmij!''. W powyższej książce poznajemy biografię tego neapolitańskiego kapłana, dowiadujemy się o jego dziełach i poznajemy świadectwa jego niezwykłego życia również ze wspomnień najbliższej żyjącej krewnej Sługi Bożego Grazii Ruotolo. Święty Ojciec Pio pełniący posługę w tym czasie co ks. Ruotolo tak powiedział : ,,W trudnych sprawach idźcie do o. Dolindo! To święty kapłan!". I jeszcze jeden ciekawy cytat z książki:,,Ksiądz Ruotolo, który ma nadprzyrodzone dary, między innymi widzenia i odczuwania wielu wydarzeń, pewnego dnia siada do biurka i nanosi na papier krótkie Maryjne przesłanie. Trzynaście lat przed wyborem Jana Pawła II kapłan z Neapolu już wie, że to Polak zostanie papieżem. Nazywa go nowym Janem. Nie pada tu jednak nazwisko Karola Wojtyły". Warto przeczytać. Następne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki jest zaplanowane na 27.02.2019r. na godz. 16.00 w filii bibliotecznej w Gieble w Dworku. Będziemy omawiać książkę Szymona Hołowni pt. ,, Ludzie na walizkach: nowe historie". Zapraszamy.