Koncert w Bibliotece

W dniu 16 marca 2018 roku Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Ogrodzieńcu gościła wspaniałą solistkę Filharmonii Lwowskiej Mariannę Łabę, której towarzyszył wybitny profesor Uczelni Muzycznej we Lwowie, wirtuoz Igor Maceluch. Spotkanie, w którym uczestniczyła młodzież ze Szkoły Podstawowej w Ogrodzieńcu, poprowadził pisarz i podróżnik Roman Pankiewicz.

Podczas występu pojawiły się utwory takie jak: „Time to Say Goodbay” F. Sartoiri, “Memory” – A.L. Webbera, “Błękitna rapsodia” – G. Gershwina oraz Hej sokoły” (ostatni z nich wykonany został wspólnie z publicznością).

W związku z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości nie zabrakło także akcentu patriotycznego: „Pożegnania Ojczyzny” Michała Kleofasa Ogińskiego oraz „Nokturnu” Fryderyka Chopina.

Odbył się również konkurs muzyczny, którego trzy zwyciężczynie otrzymały płyty śpiewaczki.

Artystka w wieku 4 lat rozpoczęła edukację muzyczną w klasie fortepianu i skrzypiec. Marianna Łaba ukończyła Lwowską Akademię Muzyczną. Jest solistką Lwowskiej Sali Organowej oraz Filharmonii Lwowskiej. Od roku 2008 śpiewa w zespole muzyki dawnej Lwowscy Minstrele.