ZAJĘCIA WAKACYJNE W GIEBLE C.D.

W drugiej połowie sierpnia dzieci uczęszczające na zajęcia wakacyjne do Dworku w Gieble wzięły udział w ćwiczeniach gimnastycznych, grach ruchowych na świeżym powietrzu oraz zabawach na placu zabaw dzięki sprzyjającej pogodzie. Dobrze bawiły się również uczestnicząc w zabawach i grach zręcznościowych, pobudzających wyobraźnię, kreatywność i spostrzegawczość. Podzielone na grupy, najpierw oglądały, a następnie zapisywały na kartkach nazwy przedmiotów, które zapamiętały. Przedmioty te były rozłożone na stole, a po pewnym czasie zakryte. Wymyślały też słowa krótkiej piosenki z wyrazem „słońce”, a potem próbowały ją zaśpiewać na dowolną melodię. Rozwiązywały trochę nietypowe zagadki bo polegające na skojarzeniach, a to niełatwe. Odgadując hasła krzyżówek zastosowały wiadomości zdobyte na lekcjach przyrody. W zabawie „chód z książką na głowie” ćwiczyły zręczność, równowagę, postawę wyprostowaną. Zmagania w grupach zakończyły się remisem i poczęstunkiem.

W ostatnim tygodniu sierpnia dzieci wykonywały pacynki ze skarpet, guzików, włóczki posługując się igłą i nitką. Zadanie wymagało podstawowej umiejętności szycia oraz pomysłowości. Wyszły zabawne, kolorowe pacynki – gałganki.

Na zakończenie zajęć wakacyjnych uczestnicy zrobili pocztówki z wakacji. Do swojej pracy wykorzystali kolorowe gazety, pisaki, kredki, klej, nożyczki by pocztówka wyglądała pięknie. Napisali pozdrowienia i zaadresowali do wybranej osoby.

W miesiącu sierpniu dzieci z Giebła wspólnie z koleżankami i kolegami z Ogrodzieńca brały udział w wycieczkach: do kina Helios, do Laserhouse oraz do Smolenia na warsztaty ekologiczne.

Serdecznie dziękujemy dzieciom i rodzicom za miłe spotkania i wspólnie spędzony czas w filii bibliotecznej w Gieble.

Zapraszamy do odwiedzania naszej biblioteki po wakacjach.